VIII Powiatowy Konkurs Katyński pod patronatem IPN w Białymstoku oraz Starosty Zambrowskiego

7 kwietnia 2017 roku w odbył się w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie
VIII Powiatowy Konkurs Katyński pod patronatem IPN w Białymstoku oraz Starosty Zambrowskiego. Rywalizowali w nim uczniowie z trzech typów szkół: podstawowych, gimnazjów i średnich.
Z zaproszenia ZSA skorzystały wszystkie między innymi Miejskie Gimnazjum Nr 1 i
Gimnazjum w Zambrowie, które reprezentowała uczennica klasy II D Kaczyńska Aleksandra i Natalia Soczyńska klasa IIIB. Do konkursu przystąpili także uczniowie z trzech największych szkół ponadgimnazjalnych w Zambrowie:
I LO w Zambrowie, ZSA i ZS1. Łącznie rywalizowało 30 uczniów.
Uczestnicy mieli do rozwiązania test. Wśród pytań były zarówno pytania zamknięte,
jak i otwarte. Dotyczyły one historii z okresu II Wojny Światowej, zbrodni Katyńskiej oraz historii regionalnej dotyczącej Zambrowa.
Prace uczniów oceniała komisja w składzie: prof. Krzysztof Sychowicz, Ewa Grajewska, Magdalena Wiśniewska, Magdalena Olender, Mariusz Gontarski i Krzysztof Boruc. Dwie pierwsze nagrody powędrowały do uczniów I LO:
I miejsce – Przemysław Mościcki kl IIIB ZSO Zambrów
II miejsce – Julia Grochowska KL IA ZSO Zambrów
III miejsce – Bartosz Laskowski, ZS1 Zambrów
Laureaci konkursu oraz opiekunowie przygotowujący młodzież otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które zostały wręczone 24 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie w trakcie dziesiątych obchodów święta patronów – Szkół Podchorążych Rezerwy: Szkoły Podchorążych Rezerwy Piechoty oraz Mazowieckiej Szkoły Podchorążych Rezerwy Artylerii im. gen. Józefa Bema.