Uczennica ZSO w Zambrowie zwyciężczynią Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Z miłości do niepodległej Ojczyzny… – życie i działalność Generała Władysława Andersa (1882-1970)”

Karolina Budziszewska – uczennica kl. IID I LO im S. Konarskiego w Zambrowie zajęła I miejsce w kategorii prac plastycznych w Wojewódzkim  Konkursie Historycznym „Z miłości do niepodległej Ojczyzny… – życie i działalność Generała Władysława Andersa (1882-1970)” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych im. Gen. Władysława Andersa przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Muzeum Wojska w Białymstoku pod honorowym patronatem: Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku i TVP Białystok.

Celem konkursu było poznanie i przybliżenie uczniom sylwetki i działalności jednego z najdzielniejszych i najbardziej ofiarnych polskich żołnierzy II wojny światowej – gen. Generała Władysława Andersa, który  całym swoim życiem ukazał, że nie istnieją odwagi i poświęcenia z miłości do Ukochanej i Niepodległej Ojczyzny. Rozbudzanie zainteresowania historią Polski wśród uczestników konkursu, zgłębianie poczucia i postawy patriotycznej, kształtowanie emocjonalnego stosunku do dziejów Polski, a także zainspirowanie do pracy twórczej i rozwijania własnej kreatywności.