Próba generalna

W dniach 3-11 stycznia odbywają się w naszej szkole próbne egzaminy maturalne. 111 uczniów klas trzecich mierzy się z zadaniami z wszystkich przedmiotów zgłoszonych w deklaracjach maturalnych. Arkusze z zadaniami na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz propozycje oceny przygotowali eksperci z wydawnictwa „Nowa Era”. Egzamin odbywa się zgodnie z harmonogramem proponowanym przez wydawnictwo.
„Co daje próbna matura z Nową Erą?
Wyniki próbnej matury to obiektywna ocena Twojej wiedzy. Dzięki nim będziesz wiedzieć, co już wiesz i umiesz, które wiadomości warto jeszcze powtórzyć oraz jakie umiejętności musisz koniecznie poćwiczyć.” – informuje wydawnictwo na swojej stronie internetowej.
Wydawnictwo zachęca do korzystania z materiałów zamieszczonych na stronie Nowej Ery. Znajdziesz tam m.in. przykładowe zadania maturalne, omówienia lektur obowiązkowych, e-testy, które można rozwiązywać on-line oraz słowniki pojęć.
Pisemne egzaminy maturalne rozpoczynają się w tym roku 6 maja, a kończą 23 maja. Skorzystaj z tej możliwości, żeby się do nich dobrze przygotować.