Piotr Kozikowski AMBASADOREM czytelnictwa w naszej szkole!

Od 2 listopada trwa w całej Polsce akcja czytaj.pl adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zgłosiło się do niej ponad 1000 szkół. Uczniowie, którzy wypełnili formularze zgłoszeniowe i opisali, w jaki sposób będą promować czytanie w swojej szkole, otrzymali specjalne koszulki z kodem dostępowym do książek oferowanych bezpłatnie jako e-booki lub audiobooki. Dzisiaj Piotrek popularyzował akcję w klasie IIa – większość znalazła w ofercie coś dla siebie.
Jak włączyć się w akcję? Najpierw ściągamy na swojego smartfona aplikację woblink. W zakładkach szukamy adresu czytaj.pl. Skanujemy kod i logujemy się na stronę akcji. Kod znajdziemy na 7000 nośników rozmieszczonych na terenie całego kraju – w naszej szkole jest to koszulka Piotra oraz dwa plakaty promujące akcję, jeden na tablicy informacyjnej przy wejściu do sekretariatu szkoły, drugi – obok kącika bookcrossingowego.
Wybieramy spośród 12 bestsellerowych książek – sześciu polskich i sześciu zagranicznych. Na liście jest sześć powieści, cztery książki non-fiction, zbiór opowiadań oraz biografia. Zaznaczamy tytuł i format. Gotowe! Miłej lektury!
Uwaga! Czytamy, niestety, tylko on-line.
Jeśli jednak kontakt z książką papierową sprawia wam więcej przyjemności niż czytanie książek elektronicznych lub słuchanie, przypominamy o możliwości korzystania z naszej biblioteki bookcrossingowej znajdującej się we wnęce na 1. piętrze. Zapewniamy, że jest w czym wybierać!
jm